10 нових напрямків в заміському котеджному будівництві

0

Приватне житлове будівництво, як ніякий інший напрямок в будівництві, вільне від норм і правил, які накладаються архітектурними стилями, національними традиціями і іншими забобонами. Зокрема, вже позначився десяток модних напрямів в котеджному будівництві, які продиктовані, в першу чергу, бажанням зробити життя за містом комфортною і красивою, але так, щоб при цьому не витрусити з кишені останні гроші.

Основні напрямки заміського будівництва

Напрямок перший – одноповерхова Україна. Чітко позначилося прагнення робити заміські будинку одноповерховими, якщо розмір ділянки дозволяє зробити заміський будинок досить великим за площею, і при цьому розмістити всі приміщення на одному поверсі. Таке планування позбавить від влаштування сходів в будинку і в майбутньому від переміщень вгору-вниз. Якщо ж площі ділянки не вистачає, то на другому поверсі розташовують спальні та кабінет, тобто приміщення особистого призначення, не для всіх. А треті поверхи в котеджах вже давно вийшли з моди.

Напрямок другий –колись не модний, односхилий дах. Такий простий дах, колишня раніше виключно надбанням госпбудівель, сьогодні завойовує котеджні простори. Він простий у впроваджені, притаманна котеджів, виконаним в самих сучасних стилях. Її пристрій обійдеться набагато дешевше, ніж оснащення двосхилим або ще більш дорогим вальмовим дахом. У сучасних проектах можна побачити каскадні односхилі покрівлі, які надають котеджам зовсім футуристичний вигляд.

Напрямок третій – панорамні вікна. Панорамні вікна направляють у приміщення велику кількість природного світла. Такі вікна виконуються у вітальнях і їдальнях. Їх різновид, французькі вікна, дозволяють через віконний отвір виходити у двір. Ванну кімнату також можна оснастити панорамним вікном.

Напрямок четвертий – великі тераси. Власники приватних будівель оцінили зручність мати велику, прибудовану до будинку терасу. Сьогодні на великих терасах влаштовують літню їдальню, обладнають на ній майданчик для гри в настільний теніс, більярд.

Напрямок п’яте – безрамне скління тераси. Український клімат не дозволить довго насолоджуватися літнім теплом, також заміські комарі також будуть щасливі повечеряти міськими жителями. Тому, оцінивши правильно недоліки відкритої тераси, багато-хто приступає до її скління. Безрамне скління дозволить дуже швидко зробити з відкритої тераси закриту. Для цього просто потрібно буде висунути стіну і з’єднати її з іншою частиною скління тераси.

Інші варіанти

Напрямок шостий – басейни. Басейни – один з варіантів використання заскленою тераси. Сучасні технології дозволяють виготовити компактні споруди, оснащені всіма сучасними засобами для релаксації, які легко помістяться навіть на терасі зовсім невеликій площі. Це, так звані, СПА-басейни, оснащені функцією джакузі, що дозволяють водні процедури зробити особливо приємними і корисними.

Напрямок сьомий – поєднання кухні і їдальні. Це не нововведення, так роблять вже кілька десятків років, але сьогодні такий прийом для заміського будинку особливо популярний. Частково це можна трактувати, як пострадянську любов до посиденьок на кухні, коли в маленьких квартирках діти рано лягали спати, а дорослим не залишалося нічого іншого, як обговорювати свої проблеми за пізньою вечерею на кухні. Сьогодні це збіглося з загальносвітової тенденцією мати великі кухні, оснащені великим обіднім столом для всієї родини. У таких кухнях обов’язково присутній стіл для готування їжі – острів, обладнаний місцями для зберігання кухонного начиння і текстилю, має відмінну витяжку. До острова сьогодні вбудовуються мийки і плити для готування їжі.

Восьмий напрямок – влаштування декоративного городу. Грядки не обов’язково повинні бути прямокутними. Можна чергувати на грядках квітучі і плодоовочеві рослини. Наприклад, посадки кабачків, рясно квітучих яскравих квітів, які потім дають кольорові (темно-зелені, смугасті, білі та оранжеві) плоди, не менш декоративні, ніж посадки карликових жоржин. Багаторічний ревінь, посадки овочевої та декоративної кукурудзи і навіть зелень хрону можна обіграти квітучими рослинами, перетворивши овочеві гряди у вигадливі клумби.

Дев’ятий напрямок – застосування рекуператорів. Де, як не в умовах українського клімату потрібно дбайливо зберігати тепло. Це дозволяють зробити нехитрі пристрої – рекуператори, мають функцією не тільки обігрів вхідного повітряного потоку за рахунок йде з дому теплового потоку як повітрообміну, але і здійснюють функції вентиляції.

Десятий напрямок також не новий. Планування будинку повинна бути добре продуманим. Для цього варто придивитися до такого пристрою будинку, за яким планується «розумний будинок», коли сонячне тепло максимально використовується для обігріву внутрішніх приміщень. Потрібно правильно розмістити приміщення виключно господарського призначення, які не потребують комфортної температури. Організовуються побутові раковини, пральні для миття взуття, місця для обслуговування домашніх тварин та інші приміщення, призначення яких підкаже саме заміське життя.

Share.

Comments are closed.

Exit mobile version