Як довго може зберігатися горілка і чи псується вона з часом?

0

Багато хто дивується тому факту, що на пляшках горілки вказується термін придатності. Адже горілка – це просто спирт та вода, що там може зіпсуватися?

З іншого боку, ніхто не хоче раптом купити чи подати до столу щось «не те».
То скільки ж зберігається горілка?

Відповідь ви знайдете прямо тут.

Прості та особливі горілки.

Це правда, що горілка – це вода та спирт. Але не лише вода та спирт або не завжди. Сучасні горілки прийнято ділити на прості та особливі.

  • Проста горілка є чистою сумішшю спирту і води без добавок. Іноді у ній може бути деяка кількість цукру та лимонної кислоти.
  • У спеціальних горілках є різні ароматичні добавки. Ароматизатори, рослинні інгредієнти. Ось вони і можуть з часом окислюватися, змінюючи смак і якість горілки. Особі горілки не рекомендовано зберігати більше року (а то й половини).

Чи має термін придатності звичайна горілка?

Це тільки в ідеалі із сумішшю води та спирту нічого і ніколи не станеться. Насправді ми маємо справу із цілком звичайним розчином, закупореним у звичайнісіньку тару.

У добре запечатаній пляшці справжня горілка без домішок може зберігатися десятиліттями. Але не вічність.

Якщо добре закупорена горілка простоїть близько 40–50 років, це все одно може призвести до втрати смаку та вмісту алкоголю через повільне та послідовне окислення. Деякі люди описують результати такого окислення словами: «Горілка видихнулася.» Але це не «видихання», це – окислення.

Хороша новина: до остаточної втрати смакових якостей щільно закрита пляшка горілки може простояти і 100 років.

З часом ви побачите, що рівень горілки в пляшці впав, а міцність її знизилася. Висновок один – вміст спирту в розчині зменшується.

Процес окислення прискорюється у відкритій пляшці горілки, тому спирт, що залишився, починає швидше втрачати свій смак, і пити його стає майже неприємно. довгий час. І жодна горілчана пляшка не може бути запечатана настільки ідеально, щоб зберігатись вічно.

Однак це не означає, що ваша відкрита пляшка горілки зіпсується через день чи два. Хороша новина полягає в тому, що, незважаючи на втрату початкових смакових якостей, процес псування може тривати від 10 до 20 років.

Незважаючи на те, що запечатану пляшку горілки можна зберігати ціле століття, рекомендується берегти її від прямого сонячного проміння або будь-якого прямого світла. Хоча горілка є виключно стійким напоєм, екстремальні умови можуть вплинути на тривалість її зберігання.

Можете зберігати горілку в холодильнику перед подачею на стіл, але вона ніколи не повинна залишатися в екстремально холодних умовах протягом тривалого часу, оскільки вона може зіпсуватися. Такі випадки можуть вплинути на природний аромат та смак горілки. Горілку можна охолодити у морозильній камері, але не зберігати там.

Горілку зазвичай зберігають у щільно запечатаних пляшках, що вертикально стоять, при кімнатній температурі. Уникайте прискорення процесів окиснення, що може бути викликане впливом прямих сонячних променів або нагрівання. Уникайте використання змінних пробок. Якось вже відкриту горілку краще допити. Експерти стверджують, що у вас близько шести місяців у запасі до моменту, коли ви відчуєте суттєві зміни у смаку. Бажаєте зберегти напій довше – не розкривайте пляшку.

Якщо пляшка зберігалася неправильно протягом кількох десятиліть, міцність горілки може впасти нижче 25% від початкової. Деякі фахівці стверджують, що це може навіть збільшити можливість розмноження дріжджів або бактерій усередині пляшки. І що вживання такої горілки може спричинити харчове отруєння. Такий розвиток подій можливий, хоча, варто визнати, здається досить мало ймовірним. Найчастіше ви просто відчуєте, що у горілки неприємний смак. Якщо, до того ж ви ще й побачили, що випав осад, чи на склі з’явився наліт, це означає, що горілка з самого початку була неякісною.

Не чекайте, поки ваша горілка зіпсується. Пийте та насолоджуйтесь!

Share.

Comments are closed.

Exit mobile version