Кіноа – суперпродукт: міф чи реальність

0
Чому таку увагу привернув до себе цей продукт? Чи насправді він такий бездоганний. Спробуємо з’ясувати.

Довгий час вчені всього світу шукали ідеальний продукт, який містив би всі поживні речовини, потрібні людині. І ось у 1987 році під час візиту іспанської королівської пари до Болівії у пресі з’явилися описи урочистого прийому з кричущими заголовками про невідоме блюдо з Кіноа, яке там подавали. Уже у 1990 році американське космічне агентство «NASA» заявило, що це ідеальна крупа для вирощування на космічних станціях, а Генеральна Асамблея ООН оголосила 2013 рік Міжнародний роком Кіноа. Чому таку увагу привернув до себе цей продукт? Чи насправді він такий бездоганний. Спробуємо з’ясувати.

Що представляє собою

Зерно схоже на зерно гречки. Має жовтий, коричневий, червоний, чорний колір. За смаком крупа схожа на рис. Називають кіноа псевдо злаком, тому що насправді належить до сімейства плодів. Найближчий «родич» − лобода. Батьківщина-Південна Америка. Ця культура тисячі років була основною у раціоні харчування індійців і її вважали священною. Продукт безглютеновий. Дієтологи порівнюють його з материнським молоком.

Основні властивості, калорійність

Має надзвичайну поживну цінність, тому що містить багато білка, аж 16,2%. Це великі переваги, наприклад перед пшеницею( 14% білка); рисом(7,5%). Білок у культурі добре збалансований і справді нагадує по хімічному складу материнське молоко. Крім цього, до складу кіноа, дивіться за посиланням https://www.tablycjakalorijnosti.com.ua/stravy/kynoa, входять вуглеводи −76.19 %;

жири −7.14 %. Також містяться вітаміни A, група B, С, Е, холін. Присутні мікроелементи і мінерали: калій, мідь, фосфор, магній, залізо. Вміст фосфору в рослині більше, ніж у рису 3 рази. Калорійність 100г продукту складає 368ккал.

Користь і шкода

Високий вміст клітковини у крупі робить її незамінною для людей, які не переносять глютен, діабетиків і пацієнтів, що мають захворювання серцево-судинної системи. Кіноа дуже добре виводить токсини із організму, надлишковий холестерин. Рекомендують споживати продукт для схуднення. Але, якщо, заглянути у таблицю калорійності https://www.tablycjakalorijnosti.com.ua/stravy/kava-naturalna-bez-tsukru, то натуральна кава без цукру має всього лише 2ккал. Робіть висновки самі. Але є об’єктивним фактом, що Kinoa – це невід’ємна частина здорового харчування. Тому кухарі всього світу проявили інтерес до «золотого зерна». Але ціни на нього вражають:

  • Болівія – 10$ за100г.
  • Германія − 20 DM за 100г.
  • Україна – в середньому 200-300 гривень за кг.

Раніше тільки гості дорогих ресторанів могли скуштувати екзотичні страви: салат «Кіноа з крабами», «Кіноа з грушевим соте і в’яленою журавлиною». Готове зерно повністю замінює м’ясо, надзвичайно пасує до овочів – помідорів, капусти, запеченого гарбуза − і дає незвичайний смак.

Наразі крупа доступна всім. При бажанні скуштувати страву зверніть увагу на таке.

Це важливо!!! Від споживання «лободи» дуже рідко виникає алергія, але!!! У деяких людей кіноа може викликати біль у животі, висипання на шкірі. Що це. Це реакція на сапоніни – комплексні безазотові органічні сполуки рослинних глікозидів, які містить продукт. Саме вони надають рослині гіркий присмак, що захищає її від поїдання птахами і від грибків, і саме ці токсини дратують слизову шлунково-кишкового тракту і можуть викликати непереносимість у деяких людей. Ці симптоми схожі на ті, які викликає соя і різноманітні бобові. Хоча, як свідчать наукові дослідження, сапоніни зменшують ризик розвитку раку, але, як показує досвід кіноа підходить не всім, тому не можна цю культуру вважати суперпродуктом.

Якщо захочеться все-таки скуштувати страву із кіноа, то для того, щоб запобігти виникненню таких симптомів, бажано замочити на годину зерно у холодній воді.

Share.

Comments are closed.